Maraton a várak között

Különleges helyszínen rendeztek futóversenyt október végén az észak-magyarországi Zemplén hegységben, amelynek két vasasi résztvevője is volt. A Panoráma Trail elnevezésű, 45,3 kilométeres futóverseny a nevéhez hűen gyönyörű szép útvonalon vezette végig a futókat: három középkori várat érintve kellett megtenni a klasszikus maratoni távot, a várak között az erdőben, kijelölt turistaútvonalakon haladva.

A versenyt nem csak egyénileg, hanem váltócsapatban is lehetett teljesíteni, így Kovács Gábor és Bodor Miklós Vasasi Bányász néven indulva, csapatként járták végig az utat Boldogkő várából indulva, Regéc várán át egészen a füzéri várig. A 45,3 kilométert 5:34:33 óra alatt teljesítette a csapat, ezzel a 44. helyen ért célba. A versenyzők elmondása szerint ugyan megterhelő volt ilyen terepen futni, hiszen a rengeteg emelkedő és az avar is nehezítette a futást, azonban a környezet és a csodás kilátás, a helyszínek mégis ellensúlyozták a akadályokat.