Egészségnap 2020. szeptember 19.

 

Egy közelgő eseményre invitáljuk a településeinken élők apraját-nagyját. Egyesületünk fő célkitűzése, hogy tudatosítsuk, saját felelősségünk az egészségünk megőrzése. A mostani rendezvényünk apropója egyrészt a tíz éves működésünk megünneplése, másrészről a járvány elleni védekezésben a médiák és az egészségügy fehér foltjainak kitöltése arra vonatkozóan, hogy mi magunk mit tehetünk a kockázatok csökkentésére. E téma köré építettük fel az Egészségnap programját és kaphatnak itt ízelítőt az érdeklődők az immunrendszerünk szerepéről és a jó karbantartásának technikáiról. Meghívott előadónk dr. Németi Virág körzeti orvos lesz, aki átfogóan fog beszélni, hogy mit tehetünk az egészségünk fenntartásának érdekében, ami a saját felelősségünk. A nap folyamán az érdeklődési körünktől függően több „immuncsoport” munkájába tekinthetünk be, és ki is próbálhatjuk a hatékonyságukat, tanulhatunk, élményeket szerezhetünk. A manuál terápiás csoporthoz (csontkovácsolás, reflexológia, frissítő masszázs, kenés-inazás, köpölyözés) előzetes bejelentkezést javaslunk a 30 3118010 telefonszámon. A mozgásterápiás csoportban ismerkedhetünk a jóga, a Do-In immunerősítő gyakorlataival és igazi különlegesség is lesz itt, kipróbálhatjuk a dervis táncot. Lesz itt még lehetőség Mantak Chia által összeállított immunerősítő vizualizációs gyakorlat kipróbálására is. A zeneterápia csoportban a szabad asszociációs zenélés örömeivel ismerkedhetünk, különleges hangkeltő eszközökkel és zeneszerszámokkal, majd Gulyás Judit tart zenés meditációt. Az egészséges táplálkozás csoportmunkájában a fermentált ételek bélflóránkra gyakorolt jótékony hatásaival ismerkedhetünk kóstolóval, receptek ismertetésével egybekötve. Egészségnapunk egyik fénypontja az lesz, hogy ünnepélyes keretek közt felavathatjuk a  „Csi-Életerő Park”-nak elnevezett kültéri – felnőtteknek is való – fitnesz parkunkat. Az eső, ötszögletű elem megérkezett és a következő hetekben telepítésre fog sor kerülni.  Várjuk az önkéntes segítők jelentkezését a 30 6036507–es telefonszámon. A megnyitóban szó lesz arról, hogy mitől lesz ez a park különleges, hogyan tudjuk majd az eszközöket az energetikai rendszerünk serkentésére, karbantartására használni, úgy hogy továbbfejlesszük saját fizikai erőnlétünket/egészségünket. Részletes programmal az egyesületünk facebook oldalán (www.facebook.com/napudvozlet) és a blogoldalunkon (napudvozlet.blog.hu) is jelentkezünk. Keressen, lájkoljon, kövessen bennünket és ami a legfontosabb, személyes jelenlétével is gazdagítsa a napunkat és önmagát. Várjuk szeretettel!

Az Egészségnap részletes programja:

09:30 Gyülekezés

10:00 Előzetes bejelentkezés alapján elkezdődnek a kezelések és foglalkozások

11:30 „Csi-Életerő” Park ünnepélyes megnyitója, köszöntő gondolatok a Napüdvözlet Egyesület vezetőjétől

12:00 Bemutatkoznak az „immuncsoportok

13:00 Ebéd bográcsos lecsó (húsmentes, gluténmentes) ára 500 Ft/ adag

14:00 Előadás, meghívott előadó: Dr. Németi Virág körzeti orvos, fülakupunktőr, családállító

15:00 Az „immuncsoportok” látogatása, kipróbálása – folytatás

18:00 Eseményzáról zenés meditáció